Antalya’nın En Güzel ve En Popüler Plajları

tarafından
12
Antalya’nın En Güzel ve En Popüler Plajları

Antalya, ülkemizin en güzel tatil şehirlerinden birisidir. Bu gün sizlere en güzel Antalya plajlarını anlatacağım. Bir Antalyalı olarak direkt birinci ağızdan sizlere plajları anlatacağım. Her yıl yaz sezonun gelmesiyle Antalya Plajları insanlarla dolup taşar. Bunun bence sebebi denizin temiz olması ve plajlarının denize girmeye uygun olması. Bunların yanı sıra gerçekten turizm kenti olması da önemli. Eğer Antalya’ya gitme planınız varsa mutlaka burada belirteceğim plajlara uğrayın. Dünya’da eşi benzeri olmayan tarihi turizm ilçesi Alanya’nın Kleopatra plajına özellikle gitmesiniz. Bunun özellikle yazmamın sebebi çocukluğumu orada geçirdiğim için. Ayrıca Antalya plajları Türkiye’nin en popüler plajları arasındadır. Hadi geçelim Akdeniz’in incisi Antalya’nın en popüler plajlarının listesine!

En Güzel Plajlar

Alanya Kleopatra Plajı

Kleopatra Plaji - Alanya

Kleopatra Plaji – Alanya

Antalya’nın en ünlü plajı diyebiliriz. Kleopatra plajı Antalya’nın Alanya ilçesinde bulunmaktadır. Kleopatra plajının adını eski Mısır Kraliçesi Kleopatra’dan almıştır. Bir rivayete göre Kleopatra bu plajda saçlarını yıkıyormuş. Plajın sığ ve temiz olması yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor. Kleopatra plajı yaklaşık olarak 2 kilometredir. Masmavi denizin tadını çıkarın!

Lara Plajı

Plaj Antalya’nın en lüks ilçesi Lara’da bulunuyor. Plaj şehir merkezinden araba ile 15 ile 20 dakika arası sürmekte, otobüs ile 30 ile 45 dakika sürebilmektedir. Lara plajı aslında çok güzel fakat özel plajlara gitmeniz gerekebilir. Halk plajlarında hırsızlık söz konusu olabilir. Özel plajlar bu konuda biraz daha güvenli. Tabii Lara plajı Antalya’nın en güzel plajlarından birisidir. Asıl sebebi bir söylentiye göre romatizma hastalıklarına iyi geldiği söyleniyor. Plajın etrafında çam ağaçları olması ayrı bir hava oluşturuyor. Lara plajına gitmeden önce sizlere son birkaç tavsiyem daha var. Gideceğiniz yerin fiyatlarını önceden sorun ve iyi araştırın. Hesap ödeme kısmında sorun yaşayabilirsiniz. Taksicilere dikkat edelim aralarında her ne kadar iyi niyetli olanlar olsa da dikkatli olmalısınız. Taksiye binmeden önce taksici ile fiyatta anlaşmanızı öneririm.

Balıkesir Cunda Adası hakkında çok güzel bir makale yazdım okumak isterseniz tıklayınız.

Kaş Kaputaş Plajı

Kaş - Kalkan Kaputaş Plajı

Kaş – Kalkan Kaputaş Plajı

Kaputaş Plajı Dünya’nın en iyi plajlarından birisi olabilir. Çok temiz ve tam fotoğraflık bir plaj. Kaputaş plajı Antalya’nın Kaş ilçesine bağlıdır. Kaş ilçesi başlı başına Antalya’nın en nadide ilçelerindendir. Kaputaj plajının en güzel avantajı hiçbir işletmeye verilmemiş olması. Bu konu gerçekten çok hassas. Tabii her şeyinizi kendiniz getirmelisiniz. Antalya’nın Kaş halkı mükemmel insanlardır. Ancak bizden istedikleri tek bir şey var. Temiz bırakmamız. Lütfen çöplerinizi toplayın. Hatta varsa size ait olmayan çöplerinizi de toplayın.

Antalya Çıralı Plajı

Çıralı Plajı, Tolga Çevik’in Sen Benim Herşeyimsin filmine bile konu olmuştur. Çıralı plajı masmavi görüntüsü ile Antik Roma’dan kalma tarihi yapılar sayesinden turistlerin büyük ilgisini çekmeyi başarmıştır. Ayrıca yaz dönemlerinde Caretta Cerattalar yumurtalarını düzenli olarak bırakıyor. Bu mükemmel detaya tanık olmalısınız. Çıralı plajı Antalyanın en güzel plajları arasındadır.

Antalya Manavgat Şelalesini anlattığım diğer makalemi de okumak isterseniz tıklayınız.

Meşhur Karpuz Kaldıran Plajı

Antalya’nın en popüler plajından birisidir. Karpuz Kaldıran Plajının en büyük özelliği Düden Şelalesinin denize döküldüğü noktadır.  Ayrıca ince bir kuma ve çokta derin olmayan bir denize sahip. Gittiğinizde bol bol fotoğraf çekmenizi öneririm.

Alanya İncekum Plajı

En güzel plaj incekum

İncekum Plaji – Alanya

Geldik Antalya’nın son plajına. Alanya’nın İncekum plajının en büyük özelliği kumun gerçekten ince olması. O kuma bastığınızda müthiş hissedeceksiniz. Tabii 2018 yılındaki İncekum giriş ücreti biraz pahalı. Denize girerken zevk alacaksınız. Ayrıca başka plajın başka özellikleride var. Bir yandan denize girerken diğer yandan arkada mangalınızı yakabilirsiniz.

Bugün sizlere Antalya’nın en güzel plajlarını anlattım. Plajlara gitmeden önce mutlaka yanına güneş kremi ve birde güneş gözlüğü almalısınız. Antalya’da tatil yapmanın bir dezavantajı çok maliyetli olması. Bazı yerler gerçekten aşırı pahalıyken bazı yerlerden oldukça ucuzdur. Bize iletmek istedikleriniz varsa yorum atabilirsiniz.