Eskişehir KentParka Nasıl Gidilir?

tarafından
25
Eskişehir KentParka Nasıl Gidilir?

Eskişehir’de gezeceğiniz yerler içinde Eskişehir KentPark olacak. Yapay denizi görmek istiyorum diyenler bu parkı ziyaret etmeli. Peki nasıl gidilir? Yazımızın devamında var. Bu park ülkemizdeki çok nadir güzelliklerinden birisidir.

Eskişehir KentPark Nasıl

Yılmaz Büyükerşen tarafından yapılmış olan KentPark, her sene binlerce turiste hizmet veriyor. Gittiğinizde içinde balıkların olduğu bir göl göreceksiniz. Bunun yanında ise ilk olarak yapay deniz, bu parkın içinde yer almaktadır. Dilerseniz gittiğiniz mevsime göre değişecek de olsa, yapay denizde yüzmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

KentPark otogara son derece yakındır. Otogardan direkt olarak yürüyerek, parka gitmeniz mümkündür. Şehir merkezinden ise 45 – 50 dakikalık bir toplu taşıma mesafesindedir. Gittiğinizde burada yeşilin ve mavinin tadını çıkarabilecek olduğunuzu göreceksiniz.

KentPark’ta Neler Yapılır?

Eskişehir’e gitmek isteyen kişiler, KentPark’ta neler yapılır sorusunun cevaplanmasını isteyecek. Gittiğinizde nereleri gezebileceğiniz, gittiğiniz yerlerde neler yapacağınız son derece önemlidir. Oldukça büyük olan bu parkta, gün içinde zaman geçirmeniz mümkün. Kafa dinlemek ve huzurlu zaman geçirmek için bu parka gidebilirsiniz. İsterseniz çimlerde oturmak isterseniz de çevre olan kafelerde zaman geçirmek mümkün olacak. Tamamen sizin tercihinize göre ne şekilde hareket edeceğinizi belirleyebilirsiniz.

Yapay Deniz;

KentPark’a gittiğinizde mutlaka görmeniz gereken yer Yapay Deniz. Sahil yapılmış olması son derece önemli. Denizi olmayan bir şehrin, bu şekilde renklendirilmiş olmasının tadını çıkarabilirsiniz. Yazın sıcağından kurtulmanız açısından hem turistlerin hem de halkın son derece avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

Eskişehir kentparka nasıl gidilir

Eskişehir KentPark Yapay Deniz

Yürüyüş Parkuru;

Parkta yürüyüş yapmak isteyen kişilerin izlediği yol ile parkın tamamını dolaşması mümkün oluyor. Bu parkur üzerinde spor yapmanız, parkı hızlı bir şekilde gezmeniz sağlanıyor. Güvenlik ile kontrollerin yapılmasından ötürü, herhangi bir tedirginlik duymadan bu büyük parkı gezebilirsiniz. İsterseniz köprüler üzerinden de diğer tarafa geçme fırsatını değerlendirebilirsiniz. KentPark’ı gezmek isteyen kişiler, direkt olarak sunulan bu seçeneklere göre hareket edecektir.

Dinlenmek için ya da yemek yemek için oluşturulan yerler de vardır. Bunun için yemek istediğiniz yemeğe göre, seçiminizi yapabilirsiniz. KentPark’a nasıl gidilir sorusunun cevaplanmasının ardından, dilediğiniz gibi erişim sağlayarak parkı gezmeniz mümkündür.

Bir önceki yazımız olan Fethiye Kayaköy Nasıl makalemizde fethiye ve kayaköy hakkında bilgiler verilmektedir.