Eskişehir Odunpazarı Nasıl Gidilir?

tarafından
20
Eskişehir Odunpazarı Nasıl Gidilir?

Eskişehir’de tarihi sokak dendiğinde akla Eskişehir Odunpazarı geliyor. Hadi gelin sizlere bugün odunpazarı nerede gibi konulardan bahsedeyim. Hem gezmek hem de eğlenmek için Odunpazarı’nı ziyaret edebilirsiniz.

Odunpazarı Nasıl

Eskişehir’in Odunpazarı Belediyesi, şehri gezmeye gelenleri en iyi şekilde kucaklıyor. Yapılan restorasyon çalışmalarının oldukça başarılı olduğunu göreceksiniz. Burada gezerken kendinizi kaybetmeniz mümkün. Tarihin en iyi şekilde yansıtılmış olması, sokak aralarında geçmişe dönmenizi sağlayacak. Taş evler içinde hayal ettiğiniz bir gezi olması mümkün.

Eskişehir Odunpazarı Nerede

Odunpazarı’nda Neler Yapılır?

Tarihi bir gezi olması açısından, Odunpazarı’nda neler yapılır sorusuna ilk olarak gezilecek yerler üzerinden cevap verilecek. Gezebileceğiniz çok sayıda yer olduğundan, dilediğiniz gibi hareket edebilirsiniz.

Balmumu Müzesi;

Mutlaka görmeniz gereken müzeler arasında. Çok sayıda ünlü şair, yazar, siyaset adamı burada heykel olarak sergileniyor. Balmumundan yapılmış olan heykeller, gerçekçiliği ile sizleri etkilemeyi başaracak.

Cam Sanatları Müzesi;

Gidebileceğiniz müzeler arasında cam sanatları da var. Birbirine yakın olduğundan, direkt olarak gitmeniz mümkün olacak.

Eskişehir Odunpazarı Şelale Park;

Odunpazarı’nda bulunan Şelale park, size Eskişehir’i kuşbaşı görme imkanı tanıyor. Burada oyun parkları ve yel değirmeni yer alıyor. Ayrıca Eskişehir yapay şelale de bu alanda yer alıyor. Görmeniz gereken yerler arasında olduğunu bilmelisiniz.

Eskişehir2de ne yapılır sorusuna cevap olarak gezebileceğiniz yerler hakkında bilgi verilmiştir. Mutlaka bu şehre geldiğinizde Boza, Çibörek, met helvası gibi lezzetleri de tatmanız gerekiyor. Bunun için mutlaka verilen yanıtları dikkate alın.

Çibörek;

Odunpazarı’nda çibörek yiyebileceğiniz pek çok alan bulunuyor. Bu alanlardan birini tercih ederek, tarihi bir yapı içinde bu lezzetin tadına varabilirsiniz. Peynirli, kıymalı gibi seçenekler olacaktır. Tamamen kendi zevkinize göre hareket ederek, börekleri ağız tadı ile yiyebilirsiniz.

Met Helvası;

İster orada met helvası yiyin isterseniz de memleketinize döndüğünüzde dostlarınıza ikram edin. Mutlaka Eskişehir’e özel olan bu lezzetten tadın. Sıkıştırılmış pişmaniye gibi olan bu lezzet, son derece zevkle yiyeceğiniz tatlılar arasında yerini alacaktır.

Odunpazarı’na nasıl gidilir ve Odunpazarı nerede sorusu için eğer toplu taşıma kullanacaksınız. Otogar yazan tramvaya binip Atatürk Lisesi’nde inebilirsiniz. Özel aracınız ile gitmeniz de aynı kolaylık da olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Eskişehir  - Hacı Hafız Ahmet Efendi Konağı'na Nasıl Gidilir? makalemizde Eskişehir hacı konağı ve Hacı Hafız Ahmet Efendi Konağı hakkında bilgiler verilmektedir.