Manavgat Şelalesi Nasıl Antalya

tarafından
21
Manavgat Şelalesi Nasıl  Antalya

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bulunan Manavgat Şelalesi turizm cenneti Antalya’nın en çok ziyaretçi çeken yerlerinden birisi.

Şelale bölgesine yapılmış olan restorantlar ile sıcak Antalya günlerinde serinleyebilmek için turistler sürekli tercih ediyorlar. Ziyaretçilerinin rahatça gezebilmeleri için oluşturulmuş  şelalenin içinden aktığı balkonlarla insanların ayaklarını sokabilmeleri için bir ortam oluşturulmuştur.

Manavgat Şelalesi Nasıl

Manavgat Şelalesi

Yılda yaklaşık 1 milyon turistin ziyaret ettiği Manavgat Şelalesi, turistleri cezbetmeye devam ediyor. Ulaşım konusunda da oldukça kolaylık yapılmış bölgeye şehir merkezinden ve havaalanından dolmuş ve otobüsler kalkmaktadır.

Manavgat Şelalesinin Yapısı

Yaklaşık olarak 3-4 metre yükseklikten dökülen sular ile diğer şelalelere göre daha küçük yapıda denilebilir. Şelale çevresine yapılmış olan tesislerle ziyaretçilerinin zaman geçirebilecekleri, piknik yapabilecekleri ve yemek yiyebilecekleri bir ortam oluşturulmuş. Şelaleyi besleyen en büyük kaynak Dumanlı kaynağı olarak bilinmektedir. Kaynaklarından aldığı sular ile oldukça coşkulu akan bir şelaledir.

Ziyaretçilerinin eğlenceli zaman geçirebilmeleri için birçok aktivite yapabileceğiniz seçeneğiniz bulunmaktadır. Suyun çok hızlı akmasından dolayı bölgede rafting de yapılabilmektedir. Rafting dışında mükemmel Manavgat şelalesinin mükemmel doğasında araçlarla safari yapma imkanınız da bulunmaktadır.

Turizm konusunda başı çeken şehirlerimizden birisi olan Antalya, gerek turistik alanları gerekse de konaklama konusunda diğer şehirlerimize örnek olabilecek durumda. Tatil sezonlarında dünyanın dört bir yanından turist çeken Antalya, tesisleşme ve doğal alanların sunumu konusunda oldukça ilerde. Eğer siz de hem tatil yapıp hem de gezilecek yerleri olan bir yer arıyorsanız mutlaka görülmesi gereken yerler arasında ilk sıralarda olan Manavgat Şelalesini tercih edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ürgüp Kapadokya Peri bacaları makalemizde kapadokya, nevşehir ve peribacaları hakkında bilgiler verilmektedir.