Trabzon Uzungöl’de Neler Yapılır ve Nasıl Gidilir?

tarafından
35
Trabzon Uzungöl’de Neler Yapılır ve Nasıl Gidilir?

Karadeniz’de görmeniz gereken yerler içinde Trabzon Uzungöl yer alıyor. Merkeze biraz uzak olsa da mutlaka gitmeniz gerekiyor diyebiliriz. Yazımızı sonuna kadar okumanız sizler için iyi olacaktır.

Trabzon Uzungöl’e Nasıl Gidilir?

Trabzon uzungöl arası 94 kiliometredir yani kendi aracınız ile 1 saat 30 dakikada gidebilirsiniz. Trabzon > Yomra > Arsin > Araklı > Sürmene > Of > Çaykara > Uzungöl şeklinde gitmenizi öneririz. Of’a geldiğiniz zaman Solalıklı derisinin yanında geçen yolda Uzungöl tabelasını göreceksiniz. Trabzon otobüs terminallerinden düzenli olarak seferler yapılmaktadır.

Trabzon Uzungöl'e Nasıl Gidilir?

Uzungöl’e Nasıl Gidilir?

Uzungöl Hakkında

Gittiğinizde konaklama sorunu olup olmadığını merak edebilirsiniz. Gölün etrafında çok sayıda konaklama olduğunu göreceksiniz. Uzungöl’ü gezmek için yapmış olduğunuz planın son derece keyifli olacağını bilmelisiniz. Tarihi yapıların içinde keyifle zaman geçireceksiniz. Doğa ile iç içe olduğunuz, Karadeniz ikliminin tadına doyasıya vardığınız bir yerdir diyebiliriz.

Gittiğinizde Trabzon’a özgü pek çok şeyi bulabileceksiniz. Satın alabileceğiniz çok sayıda şey olacak. Hatıra ya da hediyelik almak isterseniz, çok sayıda seçenek ile size hizmet verilecektir. Görmek istediğiniz yerler listesine mutlaka Uzungöl’ü de eklemelisiniz.

Uzungöl’de Neler Yapılır?

Gittiğiniz mevsime göre burada ne yapabilecek olduğunuz değişebilir. Ancak her mevsim buranın çok güzel olduğunu bilmelisiniz. Uzungöl’de neler yapılır sorusuna ilk olarak gölü gezmek ile cevap vereceğiz. Gittiğinizde burada eşsiz bir manzara olduğunu göreceksiniz. Tavsiye olarak tepeye çıkarak, gölün tepeden de bir manzarasını görmenizi tavsiye ediyoruz. Bunun dışında gölün etrafında oturabileceğiniz alanlar var. Burada kahvaltı etme, piknik yapma gibi imkanları değerlendirebilirsiniz. Eğlenerek zaman geçirmeniz açısından sunulan bu olanağın son derece güzel olacağını söyleyebiliriz.

Karadeniz Kahvaltısı;

Hizmet veren mekanlarda Karadeniz Kahvaltısı yapabilirsiniz. Tam bir köy kahvaltısı olacaktır. Soba ile ısınan mekanlarda, kış aylarında yaptığınız en lezzetli kahvaltı olmasına hazır olun. Bal kaymaktan tutun da mısır ekmeğine kadar pek çok şeyi bu kahvaltıda bulacaksınız. Güzel bir kahvaltıdan sonra aldığınız enerji ile de Uzungölü gezmeye başlayabilirsiniz.

Trabzon Uzungöl’de Balık Ekmek;

Eğer öğlen saatlerinde yemek yiyecekseniz göl balıkları ile hizmet veren restoranları tercih edebilirsiniz. Dilerseniz balık ekmek yiyebilirsiniz. Tadına doyamayacağınız bir lezzet olduğundan, mutlaka yemeniz tavsiye edilecektir. Balık ekmek dışında hizmet veren başka mekanlar da mutlaka olacak. Tamamen kendi seçiminize göre neler yapacağınıza karar verebilirsiniz.

Verilen bilgiler Uzungöl’de rahatlıkla gezmenizi sağlayacak. Bunun için ne yapmak istediğinize karar verip, ona göre hareket edebilirsiniz. Uzungöl’e nasıl gidilir sorusunun yanıtlanmasının ardından, direkt olarak harekete geçmeniz mümkün.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Bodrum Antik Tiyatro Nasıl ve Nasıl Gidilir? makalemizde antik tiyatro, bodrum ve muğla antik tiyatroya nasıl gidilir hakkında bilgiler verilmektedir.